Etat Starszy Specjalista / Starsza Specjalista w Wydziale Kontrolingu Operacyjnego

Firma: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. miejsce pracy: Poznań

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. poszukują kandydata / kandydatki na stanowisko:

Starszy Specjalista / Starsza Specjalista w Wydziale Kontrolingu Operacyjnego

Miejsce pracy: Poznań
Nr Ref.: BP/DC/WO/SS/04/23

Podstawowy zakres obowiązków:

  • wsparcie jednostek merytorycznych w dekretacji zdarzeń gospodarczych na obiektach kontrolingowych
  • udział w procesie planowania finansowego
  • weryfikacja poprawności księgowań na obiektach kontrolingowych
  • analiza rentowności obszarów działalności i usług
  • opiniowanie uzasadnień biznesowych
  • opiniowanie wniosków zakupowych pod kątem zgodności z budżetem

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: ekonomia, finanse
  • min. 2-3 lata doświadczenia w pracy na samodzielnym stanowisku w dziale sprawozdawczości, kontrolingu lub podobnym
  • mile widziane doświadczenia w pracy w firmie z branży energetycznej
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w tym biegła MS Excel
  • znajomość programów finansowo-księgowych oraz narzędzi wspomagających proces kontrolingu będzie dodatkowym atutem (np. SAP);
  • zaawansowane zdolności analityczne, myślenie systemowe i precyzyjna komunikacja.
  • Znajomość j. angielskiego
  • umiejętność pracy pod presją czasu
  • rozwinięte zdolności komunikacyjne
  • kreatywność
  • umiejętność szybkiego uczenia się
  • skrupulatność, dokładność
  • samodzielność w realizacji zadań
  • umiejętność pracy w zespole

Oferujemy:

  • atrakcyjne wynagrodzenie i stabilne zatrudnienie
  • czytelne i transparentne warunki zatrudnienia w firmie przewidywalnej biznesowo
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • bogaty pakiet świadczeń socjalnych