kandydatów

Etat Księgowa / Księgowy

Firma: ENERGOPROJEKT POZNAŃ S.A. miejsce pracy: Poznań

Księgowa / Księgowy
Miejsce pracy: Poznań
Zakres obowiązków:
  • prowadzenie ksiąg rachunkowych spółki (zgodnie z Ustawą o Rachunkowości),
  • sporządzanie rozliczeń i deklaracji podatkowych (CIT, VAT, JPK, podatki lokalne),
  • sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych jednostkowych,
  • przygotowywanie okresowych bilansów i rachunków wyników,
  • dekretowanie i wprowadzanie danych do systemu księgowego (nadzór nad zgodnym
  • z polityką firmy prowadzeniem dokumentacji księgowej),
  • przygotowywaniu raportów/analiz dotyczących dla bieżących potrzeb oraz do instytucji zewnętrznych,
  • akceptacja formalno-rachunkowa faktur,
  • księgowanie dokumentów środków trwałych i WNiP, rozliczenie nakładów inwestycyjnych oraz inwentaryzacji,
  • monitorowanie zmian przepisów rachunkowych i podatkowych oraz ich implementacja,
  • współpraca z kontrahentami i instytucjami zewnętrznymi (bank, US, ZUS, GUS, audytorzy),
  • wystawianie faktur VAT,
  • nadzór na kadrami/płacami.
Wymagania:
  • wykształcenie kierunkowe
  • minimum 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • znajomości zasad prowadzenia pełnej księgowości
  • umiejętności analityczne
  • znajomość programu Comarch ERP Optima (będzie dodatkowym atutem)
  • wiedza z zakresu zarządzania finansami
  • wiedza z zakresu prawa podatkowego
  • skrupulatność / sumienność
  • zaangażowanie i dobra organizacja pracy
  • znajomość Excel na średnim poziomie
Oferujemy:
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin w firmie
  • o ugruntowanej pozycji na rynku energetycznym,
  • pracę w centrum Poznania,
  • pakiet świadczeń socjalnych i medycznych,
  • możliwości rozwoju zawodowego.
Prosimy o dopisanie w CV następującej klauzuli:

„Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przez siebie, w zgłoszeniu rekrutacyjnym/ cv/ innym dokumencie, danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji , a także w trakcie zatrudnienia, w zakresie wykraczającym poza dane wymagane przez Spółkę określone przepisami , w tym Kodeksu pracy.”