kandydatów

Etat Specjalista ds. Kadr i Płac / Księgowości

Firma: Agencja Pracy Profesja miejsce pracy: Poznań

Ogłoszenie numer: 6927339, z dnia 2022-04-28

Agencja Pracy Profesja

Specjalista ds. Kadr i Płac / Księgowości

Miejsce pracy: Poznań

Opis stanowiska

  • nadzór i koordynacja czynności związanych z prowadzeniem ksiąg handlowych zgodnie z ustawą o rachunkowości,
  • zarządzanie działem księgowo-finansowym, wsparcie merytoryczne,
  • optymalizacja procesów związanych z prawidłowym funkcjonowaniem procedur księgowych i zintegrowanego systemu,
  • nadzór nad przygotowywaniem i weryfikacją płatności w systemie bankowym,
  • sporządzanie sprawozdań finansowych (okres miesiąc-kwartał oraz rok),
  • przygotowanie deklaracji podatkowych (CIT, VAT, Akcyza, PIT), reprezentowanie firmy wobec organów podatkowych,
  • odpowiedzialność za procedurę potwierdzania sald z kontrahentami, rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy, nadzór nad prowadzeniem wszystkich ewidencji księgowych/ modułów systemu,
  • nadzór nad prawidłowym naliczaniem zobowiązań w ramach osobowego funduszu płac, ZFŚS, ubezpieczeń, PFRON, PIT,
  • przygotowanie danych (miesięcznych, kwartalnych i rocznych) na potrzeby raportowania do instytucji finansowych, zarządu i rady nadzorczej,
  • współpraca i raportowanie dla potrzeb instytucji zewnętrznych (US, GUS, ZUS, NBP),
  • pozyskiwanie środków z UE,
  • obsługa pracowników tymczasowych i biurowych,
  • prawidłowe i terminowe przygotowywanie dokumentacji płacowej oraz naliczanie wynagrodzeń w programie kadrowo - płacowym na podstawie dostępnych dokumentów,
  • prawidłowe rozliczanie czasu pracy pracowników,
  • Prowadzenie dokumentacji zasiłkowej,
  • bieżące prowadzenie niezbędnej dokumentacji personalnej,
  • prowadzenie dokumentacji i rozliczeń umów cywilno-prawnych,
  • udział w tworzeniu, weryfikacji i aktualizacji regulaminów.

Wymagania

  • praktyczna bieżąca znajomości przepisów rachunkowych oraz podatkowych,
  • doświadczenie w prowadzeniu pełnej księgowości, sporządzaniu sprawozdań finansowych,
  • nastawienie na współpracę, dzielenie się wiedzą, szukanie rozwiązań i nowych możliwości, zamiast skupiania się na przeciwnościach,
  • wykształcenie wyższe, kierunkowe (ekonomia, finanse, rachunkowość),
  • doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu księgowości, kadr/płac.
  • zaawansowana znajomość MS Excel,
  • znajomość programu OPTIMA - warunek konieczny.

Oferujemy

  • umowę o pracę na pełny etat,
  • wysokie wynagrodzenie,
  • wysokie premie uzależnione od pozyskanych środków unijnych,
  • możliwość rozwoju,
  • samodzielne stanowisko pracy.