kandydatów

Etat Inspektor

Firma: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu miejsce pracy: Poznań

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Inspektor
Miejsce pracy: Poznań
Ogłoszenie o naborze Nr 115890

Warunki pracy

• praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera oraz urządzeń biurowych
• zadania wykonywane w siedzibie urzędu, z uwagi na rozmieszczenie urzędu w kilku budynkach na terenie miasta nie wyklucza się pracy poza siedzibą urzędu
• stanowisko znajduje się na I piętrze budynku biurowego
• stanowisko pracy wyposażone w meble biurowe dostosowane do wymagań określonych dla takich stanowisk pracy
• praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. na dobę z koniecznością przemieszczania się w pomieszczeniu po wymaganą dokumentację
• klatka schodowa ze stromymi schodami, z poręczami
• drzwi wejściowe do pokoi biurowych o szerokości 90 cm
• budynek nie jest wyposażony w windy osobowe
• budynek zabytkowy, nie posiada podjazdu dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich
• pomieszczenia higieniczno-sanitarne nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych

Zakres zadań

  • przyjmuje i ewidencjonuje powiadomienia od władz kościołów i związków wyznaniowych o utworzeniu kościelnych jednostek organizacyjnych, zmianach nazwy, siedziby, granic, połączeniu, podziale i zniesieniu kościelnych osób prawnych, jak również powiadomień o powołaniu lub odwołaniu osób sprawujących funkcje organu kościelnych osób prawnych i osób będących kierowniczym organem w kościele lub innym związku wyznaniowym i przygotowuje projekty potwierdzeń przyjęcia powiadomień
  • rozpatruje wnioski o wydanie zaświadczenia o posiadaniu osobowości prawnej przez kościelne jednostki organizacyjne i związki wyznaniowe oraz o organach tych jednostek i związków, w tym przygotowuje projekty wezwań o uzupełnienia braków formalnych wniosków oraz projekty przedmiotowych zaświadczeń
  • współpracuje z MSWiA, organami jednostek samorządu terytorialnego oraz kościelnymi jednostkami organizacyjnymi w sprawach wynikających z prawa wyznaniowego
  • przygotowuje, na podstawie inicjatywy organów gmin, wnioski Wojewody Wielkopolskiego do Prezydenta RP o nadanie „Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” oraz przekazuje przyznane medale poszczególnym jednostkom samorządu gminnego w celu wręczenia jubilatom
  • pozyskuje z MSWiA druki odpisów aktów stanu cywilnego i zaświadczeń o stanie cywilnym, wydaje urzędom stanu cywilnego przedmiotowe druki i zaświadczenia na podstawie złożonego zapotrzebowania
  • weryfikuje, na wniosek Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, dane osób mieszkających w województwie wielkopolskim, które ukończyły 100 lat życia oraz przekazuje listy gratulacyjne Prezesa Rady Ministrów jednostkom samorządu gminnego w celu wręczenia jubilatom
  • występuje do uprawnionych organów o aktualizację danych w Systemie Rejestrów Państwowych - w przypadku stwierdzenia błędów i nieścisłości lub w oparciu o wnioski komórek organizacyjnych urzędu; udziela informacji o danych zarejestrowanych w Systemie Rejestrów Państwowych; pełni funkcję Lokalnego Administratora Ról
  • aktualizuje Rejestr Danych Kontaktowych w ramach Systemu Rejestrów Państwowych (poprzez aplikację Źródło) w zakresie adresu poczty elektronicznej i/lub numeru telefonu komórkowego oraz usuwa te danych na wniosek osoby, której one dotyczą

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego
  • znajomość ustaw: o wojewodzie i administracji rządowej w województwie; o gwarancji wolności sumienia i wyznania; o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej; o orderach i odznaczeniach, o Krajowym Rejestrze Karnym; o ewidencji ludności, Prawo o aktach stanu cywilnego; Kodeks postępowania administracyjnego; o opłacie skarbowej; o ochronie danych osobowych
  • dobra organizacja pracy własnej
  • umiejętność współpracy w zespole
  • dobra obsługa komputera (pakiet MS Office)
  • komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość ustawy o stosunku Rzeczypospolitej Polskiej do kościołów lub związków wyznaniowych