kandydatów

Etat Młodszy specjalista

Firma: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu miejsce pracy: Poznań

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Młodszy specjalista
Miejsce pracy: Poznań
Ogłoszenie o naborze Nr 111175

Warunki pracy

  • praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera oraz typowych urządzeń biurowych

  • zadania wykonywane w siedzibą urzędu

  • możliwe przemieszczanie pakietów z korespondencją o masie nieprzekraczającej norm

  • zagrożenia biologiczne typowe dla pracy z dokumentacją i z ludźmi

  • stres typowy związany z obsługą klientów zewnętrznych, wymagana komunikatywność

  • praca przy monitorze ekranowym, co najmniej przez połowę dnia pracy

  • stanowisko pracy wyposażone w meble biurowe dostosowane do wymagań określonych dla stanowisk administracyjno-biurowych

  • stanowisko pracy znajduje się na parterze budynku biurowego wyposażonego w windy osobowe, w tym dla osób na wózkach inwalidzkich

  • budynek posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych

  • klatka schodowa szerokości 140 cm, korytarz biurowy o szerokości 200 cm

  • drzwi wejściowe do pokoi biurowych o szerokości 90 cm

  • pomieszczenia higieniczno-sanitarnych w budynku są przystosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich

Zakres zadań

  • koordynuje wdrażanie nowych procedur związanych z obiegiem dokumentów oraz koncepcji rozwiązań informatycznych w odniesieniu do procedur administracyjnych dla potrzeb Urzędu
  • realizuje zadania związane z administrowaniem i funkcjonowaniem elektronicznego systemu zarządzania dokumentacją WUWeu, systemu nadzoru nad aktami prawnymi e-Nadzór, Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej oraz Platformy Elektronicznego Fakturowania
  • Współpracuje z komórkami wewnętrznymi Urzędu, ministerstwami oraz innymi jednostkami zewnętrznymi w zakresie realizacji usług elektronicznej administracji
  • przygotowuje i opracowuje dokumentację systemową z zakresu wykorzystania systemów WUWeu, e-Nadzór i ePUAP w Urzędzie
  • uczestniczy w bieżącym uzgadnianiu postępowania w zakresie stosowania przepisów prawa w odniesieniu do elektronicznego zarządzania dokumentacją
  • zapewnia niezbędne wsparcie merytoryczne oraz prowadzi szkolenia dla pracowników Urzędu z zakresu wykorzystywania wspieranych systemów
  • uczestniczy w testach ogólnokrajowych systemów i aplikacji w zakresie dokumentu elektronicznego i elektronicznego obiegu korespondencji

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość przepisów dotyczących funkcjonowania jednostek administracji publicznej
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej i kodeksu etyki
  • znajomość instrukcji kancelaryjnej
  • wiedza z zakresu wdrażania systemów informatycznych
  • wiedza z zakresu funkcjonowania ePUAP
  • dobra organizacja pracy
  • bardzo dobra umiejętność obsługi komputera (środowisko Windows, program Excel)
  • umiejętność zwięzłego formułowania wypowiedzi (umiejętności redakcyjne)
  • umiejętność wnikliwego rozwiązywania problemów, umiejętność analitycznego i syntetycznego myślenia
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie z zakresu elektronicznego zarządzania dokumentacją
  • efektywna komunikacja
  • samodzielność
  • inicjatywa w zakresie poszukiwania obszarów wymagających zmian
  • rzetelność
  • systematyczność
  • spostrzegawczość
  • asertywność