kandydatów

Etat Starszy inspektor

Firma: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Poznaniu miejsce pracy: Poznań

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Poznaniu
Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy inspektor
Miejsce pracy: Poznań
Ogłoszenie o naborze Nr 108101

Warunki pracy

Praca od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00-15:00. Praca biurowa z użyciem monitora ekranowego wykonywana 8 godz. dziennie na terenie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Poznaniu. Praca lekka, mały wydatek energetyczny. Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych (bariery, winda, podjazd)

Zakres zadań

  • przyjmowanie, sprawdzanie pod względem formalnym, rachunkowym rozliczeń dotyczących zobowiązań z tytułu chorób zakaźnych zwierząt
  • przyjmowanie, sprawdzanie pod względem formalnym, rachunkowym rozliczeń lekarzy wolnej praktyki dotyczących chorób zakaźnych zwierząt
  • prowadzenie ewidencji księgowych zobowiązań i uzgadnianie ich z kontami księgi głównej
  • przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby wewnętrzne oraz dla instytucji zewnętrznych
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP)
  • przygotowywanie przelewów bankowych
  • potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami
  • wysyłanie upomnień, kierowanie spraw do komornika lub sądu
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych, pozostałych środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych
  • właściwe przyjmowanie i załatwianie spraw i interesantów
  • usprawnianie organizacji i form pracy
  • bieżące zaznajamianie się z nowo ukazującymi się aktami prawnymi dotyczącymi prowadzenia spraw
  • tworzenie dokumentu polecenia księgowania (PK) w oparciu o plan kont PIW Poznań
  • sporządzanie dokumentacji związanej z zatrudnieniem (umowy o pracę, wypowiedzenia, świadectwa pracy)
  • reprezentowanie interesów PIW Poznań przed organami kontroli
  • wykonywanie innych prac zleconych przez Głównego Księgowego i PLW

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie średnie ekonomiczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 4 lata doświadczenia zawodowego staż pracy 4 lata w jednostkach sektora finansów publicznych
  • praktyczna znajomość zagadnień i przepisów z zakresu ubezpieczeń społecznych, podatku dochodowego od osób fizycznych, prawa pracy i pokrewnych,
  • znajomość programów finansowo- księgowych, Symfonia, Probit, Płatnik
  • biegła znajomość pakietu MS Office, Excel, Word.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość przepisów weterynaryjnej administracji publicznej