kandydatów

Etat Kontroler / Kontrolerka finansowa

Firma: Klient portalu Praca.pl miejsce pracy: Poznań

Ogłoszenie numer: 7618059, z dnia 2022-10-07

Klient portalu Praca.pl

Kontroler / Kontrolerka finansowa

Miejsce pracy: Poznań

Opis stanowiska

  • pozyskiwanie informacji na temat finansów przedsiębiorstwa oraz planowanie płynności finansowej,
  • analizowanie rentowności według produktów, kanałów dystrybucji, klientów itp.
  • sporządzanie raportów, zestawień,
  • optymalizacja kosztów przedsiębiorstwa,
  • znajomość procesów produkcyjnych
  • tworzenie rozwiązań ukierunkowanych na poprawę efektywności procesów produkcji, w tym analizę kosztów procesu produkcyjnego i jego efektywności w oparciu o KPI
  • inicjowanie działań mających na celu poprawę produktywności oraz redukcje kosztów.
  • wyjaśnianie stwierdzonych nieprawidłowości w procesach produkcyjnych wpływających na wynik finansowy i rekomendowanie działań korygujących
  • analiza odchyleń produkcyjnych
  • wsparcie kierownictwa poprzez przygotowywanie raportów i analiz w celu optymalizacji procesów produkcyjnych oraz wspierania lepszych decyzji biznesowych,
  • nadzór i optymalizacja istniejących systemów raportowania.
  • współtworzenie systemu raportowania dla umożliwienia podejmowania optymalnych decyzji biznesowych
  • monitorowanie i kontrolowanie należności oraz zobowiązań przedsiębiorstwa,
  • ścisła współpraca z księgowością oraz innymi działami firmy,
  • udział w procesach cyfryzacji firmy,
  • opracowanie i przygotowanie budżetu we współpracy z poszczególnymi działami spółki oraz monitorowanie wykonania budżetu,
  • tworzenie narzędzi i modeli dla celów kontrolingu finansowego - kontrola poprawności zapisów księgowych.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe z zakresu finansów, rachunkowości, ekonomii,
  • min. 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku,
  • znajomość programu Excel na poziomie zaawansowanym,
  • rzetelność, sumienność oraz dokładność w wykonywaniu obowiązków.
  • wysoko rozwinięte umiejętności analityczne
  • zorientowanie na realizację celów – koncentracja na wynikach.
  • doświadczenie w analizach różnych KPI produkcyjnych (wydajność, koszty), np. jako inżynier procesu/produkcji, analityk, kontroler będzie mile widziane
  • znajomość Power BI będzie dodatkowym atutem,
  • samodzielność w działaniu, odpowiedzialność, dokładność i rzetelność.

Oferujemy

  • atrakcyjne wynagrodzenie oraz stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy,
  • niezbędne szkolenia,
  • możliwość zdobycia doświadczenia i rozwoju w ramach struktur firmy,
  • prywatną opiekę medyczną,
  • kartę MultiSport,
  • opłacony parking.