kandydatów

Etat Dyrektor Finansowy

Firma: Prefa Group S.A. miejsce pracy: Poznań

Prefa Group S.A. poszukuje:

Dyrektor Finansowy
Miejsce pracy: Poznań
Zakres obowiązków:
  • Kontrola, ewidencja oraz rozliczanie przepływów pieniężnych wewnątrz spółek z grupy
  • Współpraca z innymi działami w zakresie przygotowywania prospektów informacyjnych pod otwieranie rachunków powierniczych dla realizowanych inwestycji deweloperskich
  • Kreowanie i współtworzenie strategii finansowej Spółek oraz nadzór nad jej realizacją w obszarze finansów i relacji inwestorskich;
  • Zarządzanie ryzykiem finansowym, optymalizacja kosztów funkcjonowania,
  • Planowanie i realizacja budżetu rocznego oraz średnio- i długoterminowych planów finansowych;
  • Współodpowiedzialność za efektywne zarządzanie organizacją, antycypowanie ryzyka biznesowego oraz finansowego;
  • Odpowiedzialność za wsparcie planowania oraz kontrolę sprzedaży i efektywności wskaźników finansowych, ocena projektów inwestycyjnych, sporządzanie analiz i raportów finansowych;
  • Nadzór na sprawozdawczością finansową, podatkami oraz płynnością spółek wchodzących w skład grupy, odpowiedzialność za kontrolę wewnętrzną oraz zgodność procesów.
  • Współpraca z partnerami zewnętrznymi w tym audytorami, bankami i innymi instytucjami finansowymi.
  • Stałe zarządzanie płynnością finansową oraz analizowanie przepływów pieniężnych,
  • Aktywny udział w procesach inwestycyjnych oraz pomiar ich efektywności,
  • Dbałość o bezpieczeństwo finansowe i rentowność kluczowych projektów Prefa Group S.A.
  • Bezpośrednia współpraca i raportowanie do Zarządu Spółki
Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe, kierunkowe (finanse, rachunkowość, ekonomia) oraz dodatkowe kwalifikacje zawodowe z dziedziny finansów/zarządzania mile widziane.
  • Gruntownej wiedzy z obszaru finansów, kontrolingu, rachunkowości finansowej i zarządczej oraz przepisów prawa podatkowego,
  • Min. 5-8 lat doświadczenia zawodowego na analogicznym stanowisku w branży finansowej, doświadczenie w zarządzaniu finansami w strukturach korporacyjnych;
  • Znajomość przepisów podatkowych oraz standardów raportowania,
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel;
  • Doświadczenie w realizacji projektów optymalizacji podatkowych oraz znajomość zasad oceny projektów inwestycyjnych;
  • Umiejętność podejmowania strategicznych decyzji w zmieniających się warunkach przy wykorzystaniu najnowszych narzędzi finansowych,
  • Silna orientacja biznesowa, terminowość w realizowaniu zadań, rozwinięte zdolności analityczne i umiejętność łączenia faktów;
  • Osoba na tym stanowisku powinna także cechować się, m.in.: inicjatywą, samodzielnością i zaangażowaniem w wykonywane obowiązki, dokładnością, przedsiębiorczością, kreatywnym rozwiązywaniem problemów oraz bardzo dobrą organizacją pracy,
Oferujemy:
  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenie,
  • Możliwość kreowania własnych rozwiązań i dużą samodzielność w działaniu,
  • Niezbędne narzędzia pracy,
  • Szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe,
  • Pakiet benefitów: prywatna opieka medyczna oraz karta MultiSport,