kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu miejsce pracy: Poznań

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Poznań
Ogłoszenie o naborze Nr 95043

Warunki pracy

  • praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera oraz urządzeń biurowych

  • zadania wykonywane w siedzibie oraz poza siedzibą Urzędu

  • konieczność poruszania się po terenie urzędu w celu przekazania lub odebrania dokumentów

  • stanowisko pracy znajduje się na parterze budynku biurowego

  • budynek wyposażony w windy osobowe, klatka schodowa o szerokości 140 cm, korytarz biurowy o szerokości 200 cm

  • drzwi wejściowe do pokoi biurowych o szerokości 76 cm w świetle ościeżnic nieodpowiednie dla wózków inwalidzkich

  • stanowisko pracy wyposażone w meble biurowe dostosowane do wymagań określonych dla stanowisk administracyjno-biurowych

  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin na dobę

  • pomieszczenia higieniczno-sanitarne w budynku są przystosowana dla osób niepełnosprawnych

  • budynek posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych

Zakres zadań

  • prowadzi Punkt Obsługi Klienta: przyjmuje klientów Urzędu zgłaszających skargi i wnioski ustnie do protokołu, przyjmuje klientów w sprawach interwencyjnych (sygnały obywatelskie) oraz obsługuje infolinię Urzędu
  • udziela klientom Urzędu informacji w zakresie zadań i kompetencji administracji publicznej, dotyczących działania komórek organizacyjnych Urzędu i organizacji Urzędu oraz udziela informacji teleadresowych dotyczących organów administracji publicznej na terenie województwa wielkopolskiego oraz centralnych organów administracji
  • potwierdza, przedłuża ważność i unieważnia profile zaufane w ramach Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP
  • przyjmuje wnioski o wydanie z zasobów Archiwum Zakładowego dokumentów w sprawach osobowo-płacowych pracowników zlikwidowanych przedsiębiorstw, dla których Wojewoda był organem założycielskim oraz udziela informacji w tym zakresie
  • realizuje zadania (pod nadzorem Koordynatora ds. Dostępności) w zakresie zapewniania dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej osobom ze szczególnymi potrzebami, w szczególności przygotowuje projekty dokumentów, prowadzi korespondencje, prowadzi audyty dostępności, współpracuje z podmiotami i Polskim Związkiem Głuchych, inicjuje działania w Urzędzie mające na celu poprawienie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, bierze udział w raportowaniu o stanie dostępności na terenie województwa wielkopolskiego
  • wdraża projekt „Procedury bez barier” oraz realizuje w tym zakresie zadania, w tym dokonuje przeglądu procedur związanych z obsługą klienta, wdraża wnioski i rekomendacje w obszarze nowych optymalnych rozwiązań w zakresie standardów obsługi osób ze szczególnymi potrzebami
  • redaguje w intranecie e-publikator "Info WUW", w tym współpracuje z pracownikami komórek organizacyjnych Urzędu w zakresie pozyskania materiałów, przygotowywania publikacji, pozyskiwania zdjęć
  • rozpowszechnia zasady prostego języka w Urzędzie, w tym współpracuje z merytorycznymi komórkami organizacyjnymi Urzędu oraz Biura Organizacyjno-Administracyjnego
  • pełni zastępstwa w sekretariatach Dyrektora Generalnego Urzędu i Dyrektora Biura Organizacyjno-Administracyjnego

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze obsługi klienta
  • znajomość przepisów dotyczących funkcjonowania jednostek administracji publicznej
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej i kodeksu etyki
  • wiedza na temat funkcjonowania ePUAP
  • umiejętność zwięzłego formułowania wypowiedzi ustnych i pisemnych
  • komunikatywność
  • umiejętności negocjacyjne
  • dobra organizacja pracy
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • szkolenie z zakresu mechanizmów psychologicznych występujących w relacji z trudnym klientem
  • szkolenie z zakresu obsługi ePUAP/ potwierdzania, przedłużania ważności i unieważniania Profilu Zaufanego
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • umiejętność rozwiązywania problemów
  • radzenie sobie ze stresem
  • samodzielność
  • asertywność
  • systematyczność
  • umiejętność obsługi urządzeń technicznych