kandydatów

Etat Młodszy kontroler skarbowy

Firma: Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu miejsce pracy: Poznań

Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu
Dyrektor Izby Administracji Skarbowej poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Młodszy kontroler skarbowy
Miejsce pracy: Poznań
Ogłoszenie o naborze Nr 94867

Warunki pracy

1. Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa wykonywana w siedzibie urzędu,

  • praca wykonywana przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie,

  • użytkowanie sprzętu biurowego (drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów, skaner, telefon),

  • oświetlenie pomieszczenia pracy światłem naturalnym i sztucznym,

  • praca siedząca, jednozmianowa w pełnym wymiarze czasu pracy,

  • praca w porze dziennej,

  • wyposażenie stanowiska pracy zgodne z zaleceniami ergonomii, oświetlenie pomieszczenia pracy zgodne z wymogami.

2. Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • budynek wielokondygnacyjny,

  • wyznaczone miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnością znajduje się daleko od głównego wejścia do budynku,

  • wejście do budynku zapewnia dostęp osobie z niepełnosprawnościami,

  • w budynku znajduje się toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych,

  • budynek wymaga prac przystosowawczych, do tego by mogły w nim pracować osoby niepełnosprawne,

  • brak specjalistycznych urządzeń uniemożliwiających pracę osobom niedosłyszącym oraz głuchoniemym.

Zakres zadań

  • Przekazuje pracownikom, funkcjonariuszom, komórce organizacyjnej wszelkie informacje, które dotyczą obsługi kadrowej, w tym w szczególności: rozliczenia czasu pracy, urlopów, delegacji, nadgodzin i przedłużonego czasu służby zgodnie z dyspozycją kierownika,
  • Zajmuje się obsługą kadrową komórki organizacyjnej oraz pracowników i funkcjonariuszy w zakresie dokumentów dotyczących czasu pracy, urlopów, delegacji, nadgodzin i przedłużonego czasu służby,
  • Zajmuje się obsługą poczty elektronicznej sekretariatu, w tym wstępną dekretacją,
  • Przyjmuje, gromadzi i wydaje akta komórki organizacyjnej oraz obsługuje systemy wykorzystywane w komórce organizacyjnej,
  • Prowadzi ewidencje i wykazy referatu, w tym czasu pracy i służby,
  • Realizuje pomoc prawną i wykonuje proste powtarzalne czynności procesowe,
  • Zajmuje się likwidacją niepodjętych depozytów,
  • Prowadzi uzgodnienia w zakresie weryfikacji dokonanych wpłat tytułem dobrowolnych poddań się odpowiedzialności,
  • Redaguje odpowiedzi na zapytania z innych jednostek,
  • Monitoruje zapisy w systemach informatycznych,
  • Prowadzi i monitoruje rejestry z uprawnieniami i upoważnieniami,
  • Opracowuje dokumenty związane ze zgłoszeniami i zapotrzebowaniem różnego rodzaju,
  • Sporządza przegląd oraz wykaz dowodów rzeczowych, w tym kopiuje, skanuje, numeruje akta sprawy,
  • Archiwizuje akta komórki organizacyjnej

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Umiejętność jasnego, precyzyjnego i zwięzłego przekazywania informacji,
  • Umiejętność interpretacji przepisów prawa,
  • Umiejętność planowania i organizowania pracy na własnym stanowisku,
  • Umiejętność działania w sytuacjach stresowych,
  • Umiejętność obsługi aplikacji biurowych (edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne, programy do prezentacji),
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Doświadczenie zawodowe: powyżej 0,5 roku w pracy w administracji publicznej.