kandydatów

Etat Scrum Master

Firma: PSI Polska Sp. z o.o. miejsce pracy: Poznań

Gdy zapalasz światło, nadajesz bagaż na lotnisku, tankujesz paliwo lub podróżujesz pociągiem – prawdopodobnie korzystasz z naszego oprogramowania. Od 1969 roku rozwijamy i integrujemy systemy informatyczne dla energetyki, produkcji i logistyki. PSI Polska jest częścią międzynarodowego koncernu PSI AG, który zatrudnia na całym świecie ponad 2000 osób, z czego 350 w Poznaniu, Szczecinie i Gliwicach.

Scrum Master

Dział Quality Management to zespół do zadań specjalnych w PSI Polska. Zajmuje się wsparciem zespołów w zakresie audytu, doradztwa, wyboru narzędzi, czy metodyk zarządzania. Odpowiada za zgodność naszej firmy z przepisami prawa i normami międzynarodowymi, zarówno na poziomie dokumentacji, jak i konkretnych rozwiązań technologicznych. Definiuje i wdraża wszelkie procesy i usprawnienia niezbędne w naszej firmie oraz Grupie PSI. Ponadto pełni rolę właściciela naszych wewnętrznych systemów używanych w codziennej pracy, takich jak na przykład Jira, czy Confluence.

Twój zakres obowiązków
  • wsparcie organizacji w zwinnej transformacji
  • promowanie wartości, narzędzi, zachowań stojących za zwinnym podejściem do zarządzania
  • definiowanie ścieżki rozwoju organizacji przez wyszukiwanie obszarów rozwojowych wspólnie z resztą działu QM
  • bezpośrednie wsparcie zespołów produktowych i projektowych we wdrażaniu praktyk opartych o Scrum, Kanban itd.
  • wdrażanie metryk pomagających w rozwoju zespołów
  • prowadzenie szkoleń, wyszukiwanie szkoleń zewnętrznych w zakresie zwinnych metodyk pracy
  • wsparcie moderacji społeczności zwinnej istniejącej wewnątrz organizacji
Czego oczekujemy?
  • co najmniej 3-letniego doświadczenia na podobnym stanowisku (np. Agile Coach, Scrum Master, Agile Project Manager)
  • znajomości języka angielskiego pozwalającej na swobodną komunikację
  • język niemiecki będzie mile widziany
  • praktycznej znajomości zwinnych metodyk wytwarzania oprogramowania
  • bardzo dobrze rozwiniętych umiejętności komunikacyjnych, asertywności
  • nastawienia na wytwarzanie wartości dla organizacji
  • znajomości narzędzi Jira i Confluence
  • znajomość metod skalowania Scruma (w szczególności LeSS) mile widziana
  • certyfikaty PSM, CSM i podobne mile widziane
Co oferujemy?
  • Samodzielne stanowisko pracy pełne wyzwań i ciekawych projektów
  • Realny wpływ na strategię i wyniki realizowanych projektów
  • Ciekawe projekty realizowane dla dużych, zadowolonych klientów (m.in. LPP S.A., Volkswagen, Audi, Empik, CCC, Airbus, Enea, PERN, MPK Poznań)
  • Możliwość wsparcia deweloperów w rozwoju autorskich produktów PSI (dla przykładu - jesteśmy w pierwszej 10. najlepszych światowych systemów WMS)
  • Pracę w zespole specjalistów z wieloletnim stażem, którzy chętnie dzielą się wiedzą
  • Biuro w samym centrum Poznania – 3 minuty od dworca PKP, park koło biura
  • Komfortowe wyposażenie biura – kilkuosobowe pokoje, chillout-room, parkingi i prysznice dla rowerzystów
  • Stabilność i bezpieczeństwo zatrudnienia w firmie o 50-letniej tradycji
  • Elastyczne godziny pracy i przyjazną atmosferę bez sztucznej hierarchii
  • Jasno zdefiniowane ścieżki rozwoju kariery
  • Konferencje i szkolenia technologiczne, kursy językowe (angielski i niemiecki)
  • Pakiet świadczeń – prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, platforma Benefitowa, karta Multisport