kandydatów

Etat Inspektor weterynaryjny

Firma: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Środzie Wlkp. miejsce pracy: Środa Wielkopolska

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Środzie Wlkp.
Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Inspektor weterynaryjny
Miejsce pracy: Środa Wielkopolska
Ogłoszenie o naborze Nr 93726

Warunki pracy

- praca w siedzibie inspektoratu oraz poza siedzibą inspektoratu - krajowe lub zagraniczne wyjazdy słuzbowe - obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych, - brak windy i toalety dla osób niepełnosprawnych - podstawowe wyposażenie stanowiska pracy to zestaw komputerowy oraz wielofunkcyjne laserowe urządzenie biurowe

Zakres zadań

  • sprawuje nadzór nad bezpieczeństwem produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym wymaganiami weterynaryjnymi przy ich produkcji, umieszczaniem na rynku oraz działalnością marginalną, lokalną i ograniczoną
  • sprawuje nadzór nad sprzedażą bezpośrednią
  • obsługuje systemy informatyczne stosowane przez Inspekcję Weterynaryjną
  • prowadzi sprawozdawczość ze swojej działalności
  • pobieranie i przesylanie prób środków spożywczych pochodzenia zwierzecego do badań laboratoryjnych
  • prowadzi monitorowanie substancji niedozwolonych, pozostałości chemicznych, biologicznych, produktów leczniczych i skażeń promieniotwórczych w tkankach lub narządach zwierzat i w produktach pochodzenia zwierzecego.
  • prowadzenie rejestrów podmiotów i wykazaów podmiotów objętych nadzorem
  • sprawowanie nadzoru nad działanością wymagającą rejestracji prowadzoną przez podmioty zajmujące się produkcją,transportem i wprowdzaniem do obrotu środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego
  • wszczynanie i prowadzenie postępowań administracyjnych oraz przygotowywanie projektów decyzji w zakresie przestrzegania warunków weterynaryjnych przez podmioty produkujące żywność pochodzenia zwierzęcego
  • przygotowywanie projektów zaświadczeń i opinii w zakresie sprawowanego przez siebie nadzoru
  • sporządzanie sprawozdań i informacji z wykonanych zadań

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne lub inne wyższe powiązane z zakresem spraw należących do Inspekcji Weterynaryjnej (Zootechnika, Biotechnologia, Inne pokrewne)
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii (dotyczy aplikacji lekarzy weterynarii)
  • Znajomość prawa weterynaryjnego
  • Prawo jazdy kat.B
  • Umiejętność obsługi komputera
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe