kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu miejsce pracy: Poznań

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Poznań
Ogłoszenie o naborze Nr 92660

Warunki pracy

  • praca administracyjno-biurowa wykonywana w siedzibie urzędu z wykorzystaniem komputera oraz urządzeń biurowych

  • stres związany z obsługą klientów zewnętrznych

  • stanowisko znajduje się na IV piętrze budynku biurowego

  • stanowisko pracy wyposażone w meble biurowe dostosowane do wymagań określonych dla takich stanowisk pracy

  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. na dobę z koniecznością przemieszczania się w pomieszczeniu po wymaganą dokumentację

  • klatka schodowa o szerokości 150 cm z poręczami

  • pomieszczenia higieniczno-sanitarne nie są przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich

  • budynek posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych

  • budynek jest wyposażony w windę

Zakres zadań

  • prowadzi postępowania administracyjne poprzez ocenę zasadności złożonych wniosków (wzywa do uzupełnień; przesłuchuje strony, świadków) w sprawach udzielenia, odmowy udzielenia i cofnięcia zezwoleń na pobyt stały oraz przyznania, odmowy przyznania i wstrzymania świadczenia pieniężnego dla posiadaczy Karty Polaka
  • przygotowuje projekty pism i decyzji w sprawach prowadzonych postępowań w celu podjęcia decyzji przez osoby upoważnione
  • przygotowuje i podpisuje pisma sporządzane w toku prowadzonych postępowań, w tym wezwania, postanowienia, zaświadczenia
  • prowadzi rejestr złożonych wniosków i wydanych decyzji w sprawach o przyznanie świadczenia pieniężnego dla posiadaczy Karty Polaka osiedlających się w Polsce
  • prowadzi czynności mające na celu ustalenie czy cudzoziemiec zamierza osiedlić się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na stałe w tym: prowadzi przesłuchania stron, świadków, zleca i bierze udział w wywiadach środowiskowych
  • prowadzi czynności mające na celu ustalenie czy cudzoziemiec oraz członkowie jego rodziny przebywają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w tym: prowadzi przesłuchania stron, świadków, zleca i bierze udział w wywiadach środowiskowych
  • współpracuje ze Strażą Graniczną, Policją, Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego, sądami, prokuraturami, archiwami państwowymi, polskimi placówkami konsularnymi, placówkami konsularnymi państw obcych, organami administracji rządowej i samorządowej, Państwową Inspekcją Pracy, Centrum Personalizacji Dokumentów MSWiA, szkołami i uczelniami oraz innymi organizacjami zaangażowanymi w proces integracji cudzoziemców
  • wprowadza i sprawdza dane w systemach i narzędziach informatycznych związanych z prowadzonymi postępowaniami w celu prawidłowej realizacji obowiązków ustawowych, zapewnienia klientom dostępu do informacji o stanie spraw oraz zapewnienia bieżącego monitorowania spraw w tym m.in. sprawdza dane osobowe cudzoziemców w SIS i WYKAZIE osób niepożądanych w celu uniemożliwienia wjazdu na terytorium państw strefy Schengen cudzoziemców, których pobyt jest niepożądany, wprowadza dane do SI POBYT oraz rejestruje sprawy i ich postęp w aplikacji CUDZOZIEMCY
  • udziela informacji dotyczących legalizacji pobytu cudzoziemców

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w jednostkach sektora finansów publicznych
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego lub komunikatywna znajomość języka angielskiego i jednego z następujących: ukraiński, rosyjski, arabski lub francuski
  • znajomość przepisów ustawy o cudzoziemcach i pokrewnych
  • znajomość ustawy o Karcie Polaka
  • znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego
  • znajomość przepisów ustawy o obywatelstwie polskim
  • znajomość przepisów ustawy o ochronie danych osobowych
  • znajomość przepisów ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy i ustawy o aktach stanu cywilnego
  • znajomość przepisów ustawy o służbie cywilnej i pokrewnych
  • umiejętność stosowania prawa w praktyce
  • komunikatywność
  • umiejętność negocjowania
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość przepisów prawa podatkowego, umów i konwencji międzynarodowych dotyczących praw człowieka
  • umiejętność działania w sytuacjach stresowych
  • umiejętność pracy w zespole