kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu miejsce pracy: Poznań

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu
Komendant Wojewódzki Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Poznań
Ogłoszenie o naborze Nr 91005

Warunki pracy

Praca administracyjno-biurowa przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dzienne.
Użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów).
Praca w godzinach od 7:30 do 15:30 w dniach od poniedziałku do piątku.
Czynniki utrudniające wykonywanie zadań: presja czasu.

Zakres zadań

  • Weryfikuje uprawnienia mieszkaniowe policjantów komend miejskich i powiatowych Policji woj. wielkopolskiego w ramach uprawnień organu wyższego szczebla, prowadzi w tym zakresie postępowania i przygotowuje decyzje administracyjne
  • Przygotowuje odpowiedzi na skargi składane do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu przez policjantów komend miejskich i powiatowych Policji woj. wielkopolskiego na decyzje wydane w postępowaniach odwoławczych w sprawach mieszkaniowych
  • Prowadzi sprawy związane z lokalami mieszkalnymi pozostającymi w trwałym zarządzie KWP w Poznaniu, w szczególności: przygotowuje do zawarcia lub rozwiązania i obsługuje umowy najmu, kontroluje prawidłowości naliczeń czynszu i opłat eksploatacyjnych przez komendy miejskie i powiatowe policji woj. wielkopolskiego, prowadzi ewidencje lokali
  • Przygotowuje do zawarcia lub rozwiązania oraz obsługuje umowy najmu lokali mieszkalnych na potrzeby tymczasowych kwater dla policjantów woj. wielkopolskiego, prowadzi postępowania administracyjne o przydział lub opróżnienie tymczasowej kwatery
  • Ustala uprawnienia dla policjantów garnizonu wielkopolskiego, a szczególności dla komendantów miejskich i powiatowych Policji woj. wielkopolskiego do równoważników pieniężnych za bak lokalu mieszkalnego i za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego oraz do pomocy finansowej, prowadzi w tym zakresie postępowania administracyjne i przygotowuje decyzje
  • Przygotowuje do wypłaty w Systemie Wspomagania Obsługi Policji listy należności dodatkowych, dla funkcjonariuszy CBŚP Zarząd w Poznaniu, w zakresie równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego i za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego oraz pomocy finansowej, na podstawie decyzji Komendanta CBŚP
  • Przygotowuje meldunki dotyczące założeń i realizacji rocznych planów wydatków w zakresie dodatkowych świadczeń pieniężnych dla policjantów woj. wielkopolskiego, na podstawie prowadzonych ewidencji list należności dodatkowych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawo lub administracja
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Posiadanie upoważnienia do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli "Poufne" lub złożenie oświadczenia o gotowości poddania się postępowaniu sprawdzającemu celem uzyskania odpowiedniej klauzuli dostępu do informacji niejawnych
  • Komunikatywność
  • Asertywność
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Dobra obsługa komputera w tym pakietów biurowych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe