Etat Specjalista / Straszy Specjalista w Biurze Regionalnym (ds. Informacji o Systemie Wczesnego Ostrzega

Firma: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości miejsce pracy: Poznań

Ogłoszenie numer: 6357195, z dnia 2022-01-13

PARP działa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, podnoszenia kwalifikacji kadr i kształtowania przyjaznego otoczenia biznesowego. Dzięki wsparciu Agencji firmy rozwijają działalność eksportową, wzorniczą, badawczo-rozwojową i wykorzystują w produkcji innowacje i nowoczesne technologie. Oferta PARP pozwala na kompleksową realizację projektów - od koncepcji po komercjalizację.

Specjalista / Straszy Specjalista w Biurze Regionalnym (ds. Informacji o Systemie Wczesnego Ostrzegania)

Miejsce pracy: wielkopolskie / Poznań

Nr Ref.: S/SS/BREP/01/22

Opis stanowiska

Główne zadania:

1. W ramach projektu pozakonkursowego System wczesnego ostrzegania MMŚP w okresowych trudnościach w Działaniu 2.21 Poprawa zarządzania, rozwój kapitału ludzkiego oraz wsparcie procesów innowacyjnych przedsiębiorstw, realizowanego ze środków PO WER, w roli eksperta ds. informacji:

  • udzielanie informacji dot. dostępnego w Polsce systemu wczesnego ostrzegania oraz innych działań realizowanych w ramach dyrektywy 2019/1023 w ramach punktu informacyjnego;
  • udzielanie wyjaśnień i informacji o dyrektywie w ramach wsparcia infolinii;
  • prowadzenie szkoleń dla konsultantów infolinii;
  • przygotowywanie materiałów szkoleniowych, informacyjnych, instruktażowych dla konsultantów infolinii;
  • pełnienie roli tzw. II linii wsparcia dla infolinii;
  • udział w zewnętrznych wydarzeniach konferencyjno-targowych i spotkaniach;
  • przygotowanie i prowadzenie spotkań przedsiębiorcami;
  • opracowanie materiałów informacyjnych rozpowszechniających wiedzę w zakresie dostępnego w Polsce systemu wczesnego ostrzegania oraz innych działań realizowanych w ramach dyrektywy 2019/1023;
  • współpraca z organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców;
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi w zakresie wdrożenia ww. dyrektywy
  • bieżąca współpraca z departamentami PARP zaangażowanymi w realizację projektu;
  • udział w ewaluacji projektu i wypracowywaniu rekomendacji;
  • wsparcie merytoryczne pracowników wdrażających projekt SWO;
  • udział i prowadzenie działań informacyjno-promocyjnych związanych z bezpośrednim wsparciem przedsiębiorców,
  • wsparcie w zakresie wdrożenia projektu SWO.

2. Współpraca z przedsiębiorcami, organizacjami przedsiębiorców (w tym z organizacjami branżowymi), instytucjami, uczelniami i jednostkami samorządu terytorialnego w województwach Polski Zachodniej.

3. Opracowanie i rozpowszechnianie materiałów dotyczących działań i oferty PARP.

Wymagania

Oczekujemy (wymagania konieczne):
  • wykształcenie wyższe;
  • minimum 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze wsparcia przedsiębiorców;
  • wiedza z zakresu przepisów prawa dotyczących restrukturyzacji i upadłości oraz znajomość narzędzi wsparcia w tym zakresie dostępnych dla przedsiębiorców;
  • umiejętność przygotowywania komunikatów oraz materiałów informacyjnych;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym;
  • bardzo dobra znajomość i obsługa pakietu MS Office;
  • umiejętność wyszukiwania informacji i dobrej organizacji pracy;
  • umiejętność szybkiego uczenia się;
  • umiejętność przygotowywania i wygłaszania prezentacji oraz prowadzenia webinarów oraz spotkań online.
Dodatkowo (wymagania pożądane):
  • wykształcenie wyższe z zakresu ekonomii lub prawa;
  • doświadczenie zawodowe w obszarze doradztwa prawnego dla przedsiębiorców, w szczególności w zakresie prawa restrukturyzacyjnego;
  • doświadczenie w prowadzeniu szkoleń (stacjonarnych lub online);
  • bardzo dobra znajomość zagadnień z zakresu uregulowań prawnych i dokumentów programowych związanych z realizacją projektów finansowanych ze środków publicznych, w szczególności Europejskiego Funduszu Społecznego w Polsce;
  • prawo jazdy kat. B.

Oferujemy

  • umowa o pracę;
  • regulaminowa premia kwartalna;
  • prywatna opieka medyczna;
  • grupowe ubezpieczenia na życie;
  • szkolenia;
  • akcje charytatywne;
  • atrakcyjna lokalizacja;
  • wydarzenia integracyjne;
  • programy socjalne.