kandydatów

Etat Specjalista Analiz Ryzyka

Firma: neoBANK miejsce pracy: Poznań

Jesteśmy Bankiem z wieloletnim doświadczeniem i ugruntowaną

pozycją na polskim rynku.

Szukamy osób, które są takie jak my – też dynamicznie się rozwijają.

Dołącz do nas i znajdź dla siebie miejsce w centrali naszego Banku w Poznaniu.

Specjalista Analiz Ryzyka
Miejsce pracy: Poznań
Twój zakres obowiązków
  • Pozyskiwanie, gromadzenie oraz weryfikacja danych niezbędnych do analizy i oceny ryzyka występującego w działalności Banku.
  • Przeprowadzanie pomiaru i analizy ryzyka płynności, stopy procentowej i adekwatności kapitałowej.
  • Znajomość tematyki związanej z ryzykiem operacyjnym.
  • Sporządzanie raportów, w tym dla Zarządu i Rady Nadzorczej.
  • Dokonywanie przeglądu i walidacji stosowanych modeli.
  • Opracowywanie i koordynowanie implementacji mechanizmów ograniczających ryzyko płynności i stopy procentowej.
  • Przygotowywanie projektów regulacji wewnętrznych dotyczących zarządzania ryzykami występującymi w działalności Banku.
Nasze wymagania
  • Ukończone studia wyższe w dyscyplinie ilościowej (matematyka, statystyka, ekonomia).
  • Doświadczenie w pracy na stanowisku związanym z zarządzaniem ryzykiem w instytucji finansowej (min. 1 rok).
  • Znajomość w praktycznym ujęciu przepisów dotyczących zarządzania ryzykiem i raportowania ryzyka.
  • Wysoko rozwinięte zdolności analizy/syntezy danych.
  • Bardzo dobra znajomość programu MS Excel.
  • Samodzielność w działaniu i wykazywanie się inicjatywą.
Mile widziane
  • Znajomość przepisów unijnych z obszaru adekwatności kapitałowej i płynności (CRD IV/ CRR).
  • Umiejętność sporządzania sprawozdań na potrzeby NBP i innych instytucji.
  • Umiejętność pracy z treścią regulacji wewnętrznych, tj. ich tworzenie oraz modyfikowanie.
To oferujemy
  • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę na pełen etat.
  • Kartę MultiSport dla Ciebie i Twoich bliskich na korzystnych warunkach.
  • Stabilne zatrudnienie w dużej instytucji finansowej.
  • Prywatną opiekę medyczną dla Ciebie i Twojej rodziny na preferencyjnych warunkach.
  • Możliwość rozwoju zawodowego oraz podnoszenia kwalifikacji.
  • Udział w Programie nauki języków obcych.
  • Świadczenia w ramach ZFŚS.