kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu miejsce pracy: Poznań

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Poznań
Ogłoszenie o naborze Nr 89551

Warunki pracy

  • praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera, typowych urządzeń biurowych

  • zadania wykonywane w siedzibie urzędu, z możliwością pracy na terenie województwa

  • stanowisko pracy znajduje się na trzecim piętrze budynku biurowego

  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin na dobę z koniecznością przemieszczania się w pomieszczeniu po wymaganą dokumentację oraz do archiwum

  • stanowisko pracy wyposażone w meble biurowe dostosowane do wymagań określonych dla stanowisk administracyjno-biurowych

  • budynek bezpośrednio nie posiada podjazdu dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich, możliwość przejazdu z sąsiedniego budynku

  • budynek nie jest wyposażony w windy osobowe, konieczność korzystania z wind w sąsiednim budynku i przemieszczenie się łącznikiem

  • w budynku pomieszczenia higieniczno-sanitarne nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych

Zakres zadań

  • prowadzi postępowania administracyjne w celu przygotowania projektów pozwoleń w sprawie wydawania, odmawiania wydania, cofania lub zmiany pozwoleń na nabywanie lub używanie materiałów wybuchowych do użytku cywilnego
  • przetwarza, gromadzi oraz utrzymuje w aktualności komputerowe bazy danych o siłach i środkach możliwych do wykorzystania w sytuacjach nadzwyczajnych do działań bezpośrednich bądź wspierających siły i środki podmiotów występujących jako wiodące w prowadzonych działaniach
  • przygotowuje ćwiczenia i szkolenia z zakresu zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej organizowane przez wojewodę (m.in. opracowuje pełną dokumentację organizacyjną, planów przebiegu, doboru uczestników szkoleń i ćwiczeń)
  • uczestniczy w rozwijaniu aplikacji komputerowych w celu zapewnienia funkcjonowania wojewódzkiego systemu zarządzania kryzysowego oraz na potrzeby obronne i obrony cywilnej
  • uczestniczy w opracowaniu i utrzymaniu w aktualności dokumentacji planistycznej działań, do których prowadzenia zobowiązany jest wojewoda

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w jednostkach sektora finansów publicznych
  • znajomość przepisów prawa z zakresu materiałów wybuchowych do użytku cywilnego oraz zarzadzania kryzysowego
  • znajomość kpa
  • umiejętność stosowania prawa w praktyce
  • umiejętność współpracy w zespole
  • umiejętność przygotowania i organizowania szkoleń i ćwiczeń
  • poświadczenie bezpieczeństwa o klauzuli poufne lub zgoda na poddanie się postępowaniu sprawdzającemu
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • doświadczenie w pracy w zespole
  • umiejętność analitycznego myślenia
  • efektywna komunikacja
  • radzenie sobie ze stresem