kandydatów

Etat Główna Księgowa / Główny Księgowy

Firma: Majorel Polska Sp. z o.o. miejsce pracy: Poznań

Główna Księgowa / Główny Księgowy
Miejsce pracy: Poznań

Zadania:
  • W ramach wydzielenia samodzielnie zajmujesz się założeniem, zarządzaniem i dalszym rozwojem działu księgowości w firmie Majorel, w oddziałach Niemieckim i Wschodniej Europy
  • Jako ważny członek centralnej części projektu, jesteś odpowiedzialny za sukcesywne wdrażanie jednolitego systemu ERP (SAP S4/Hana), w obecnie siedmiu krajach
  • Określasz proces księgowości i jesteś za niego odpowiedzialny w kontekście implementacji systemu S4/Hana i zapewnieniu poprawnej i efektywnej księgowości
  • Jednocześnie zajmujesz się stworzeniem „najnowocześniejszego" wewnętrznego zespołu księgowego w ścisłej współpracy z organizacjami krajowymi i stopniowo, wraz z nim, przejmiesz zadania naszych obecnych partnerów outsourcingowych
  • Jesteś odpowiedzialny za poprawne i terminowe przygotowanie miesięcznych, kwartalnych i rocznych sprawozdań finansowych zgodnie z MSSF i lokalnymi GAAP
  • Jesteś odpowiedzialny a zgodność z wewnętrznymi wytycznymi grupy oraz ciągły rozwój systemu kontroli wewnętrznej w rachunkowości
  • Jesteś techniczną osobą kontaktową dla lokalnych oddziałów finansowych, globalnego zespołu księgowego, controllingu, skarbu, podatków, audytorów zewnętrznych, doradców podatkowych i towarzyszysz wewnętrznemu oddziałowi audytów w ich własnych audytach
  • Doradzasz kierownictwu we wszystkich ważnych kwestiach księgowych
Kogo szukamy:
  • Masz wykształcenie w administracji biznesowej ze szczególnym uwzględnieniem księgowości, podatków i/lub finansów
  • Uzyskałeś dalsze kwalifikacje, m.in. jako księgowy, audytor lub doradca podatkowy
  • Zdobyłeś już odpowiednie doświadczenie w audycie i/lub w zadaniach związanych z księgowością/finansami na płaszczyźnie międzynarodowej
  • Pewnie przygotowujesz sprawozdania finansowe zgodnie z HGB i MSSF oraz diagnozowanie złożonych zagadnień księgowych
  • Oprócz wiedzy o HGB, posiadasz inną związaną z lokalnymi reżimami GAAP, a także pracowałeś już na arenie międzynarodowej
  • Charakteryzuje cię proaktywne, zorientowane na rozwiązania myślenie, elastyczność, silne umiejętności komunikacyjne i umiejętność pracy w zespole
  • Twoją pracę cechuje bardzo dobre planowanie i skoordynowanie, a także pragmatyzm i niezależny, uporządkowany styl
  • Jesteś doświadczony w tworzeniu i zarządzaniu kilkuosobowych zespołów
  • Chciałbyś kreować swój własny dział i aktywnie brać udział w tworzeniu profesjonalnych struktur księgowych i finansowych
  • Masz duże doświadczenie z SAP FI/CO i ewentualnie z SD/MM
  • Mile widziane jeśli masz już doświadczenie we wdrożeniu lub migracji do SAP S4/Hana
  • Posiadasz dobrą znajomość języka angielskiego i podstawową znajomość języka niemieckiego
Co oferujemy:
  • Ciekawe i odpowiedzialne zadania,
  • Możliwość rozwoju w międzynarodowym środowisku,
  • Przestrzeń do wdrażania własnych pomysłów i rozwiązań,
  • Niezbędne narzędzia pracy,
  • Pakiet świadczeń dodatkowych do wyboru (opieka medyczna, pakiet sportowy),
  • Szkolenie wdrażające,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia oraz kwalifikacji,
  • Praca w biurze, zdalna to dodatek na czas pandemii.