kandydatów

Etat Pracownik socjalny

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu miejsce pracy: Mosina

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu
Pracownik socjalny
Miejsce pracy: Mosina
Numer: StPr/21/3715
OBOWIĄZKI:
-praca socjalna z rodziną i osobami znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej,- dokonywanie analizy i oceny zjawisk, które powodują zapotrzebowanie na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń,- udzielanie pełnej informacji, wskazówek, i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom lub rodzinom oraz informowanie o przysługujących im świadczeniach,- ustalanie indywidualnych planów pomocy na podstawie opracowanych diagnoz problemów społecznych osób i rodzin oraz czuwanie na realizacją tych planów,- zawieranie kontraktów socjalnych z osobą lub rodziną w trudnej sytuacji życiowej w celu określania sposobu współdziałania w rozwiązywaniu problemów,- informowanie o specjalnych formach poradnictwa, w szczególności prawnego, psychologicznego i rodzinnego osób i rodzin w trudnej sytuacji lub wykazującym potrzebę wsparcia w rozwiązywaniu swoich problemów życiowych, bez względu na posiadany dochód,-realizacja procedury Niebieskie Karty,- wykazywanie znajomości i doskonalenie zagadnień z zakresu rodzinnego, karnego, penitencjarnego, administracyjnego, pracy, zabezpieczenia społecznego oraz systemu prawnego pomocy społecznej,- wprowadzanie danych do syetemu TT POMOC- skuteczne posługiwanie się przepisami prawa w realizacji zadań, przygotowywanie danych do sprawozdań z wykonania powierzonych zadań, przeciwdziałanie praktykom niehumanitarnym i dyskryminującym osobę, rodzinę lub grupę,- kierowanie się zasadą dobra osób i rodzin, którym się służy, poszanowanie ich godności i prawa do samostanowienia oraz ochrona ich dóbr osobistych,- zachowanie w tajemnicy informacji uzyskanych w toku czynności zawodowych,- współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczenia skutków negatywnych zjawisk społecznych i łagodzenie skutków ubóstwa,- współpraca na zasadach partnerstwa z organizacjami społecznymi i pozarządowymi,- inicjowanie nowych form pomocy,- współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu i wdrażaniu oraz rozwijaniu lokalnych programów pomocy społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości życia,- udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak
Uprawnienia: dobra organizacja pracy własnej
Uprawnienia: obsługa komputera- program MS Office (Word, Excel)
Uprawnienia: umiejętność pracy w zespole

Wymagania inne:

Doświadczenie w pracy pracownika spocjalnego.Wykształcenie wyższe- pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie.Znajomość oraz wysoki poziom umiejętności zastosowania i interpretacji przepisów z zakresu: ustawy o pomocy społecznej, wspierania rodziny i systemie pieczy zastępczej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, wychowania w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi, przeciwdziałania narkomanii, Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, Kodeksu postępowania administracyjnego, aktów wykonawczych do w/w ustaw, umiejętność korzystania z narzędzi pracy socjalnej, umiejętność dostosowania zachowań do konkretnej sytuacji w celu sprostania wymaganiom w zmieniającym się otoczeniu w stopniu dobrym, umiejętność stosowania metod i technik pracy z klientem.

Miejsce pracy:

Mosina

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę w zastępstwie

Wynagrodzenie brutto:

od 3 600 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu