kandydatów

Etat Referent prawny

Firma: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu miejsce pracy: Poznań

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referent prawny
Miejsce pracy: Poznań
Ogłoszenie o naborze Nr 111538

Warunki pracy

  • praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera oraz urządzeń biurowych

  • zadania wykonywane w siedzibie Urzędu

  • zagrożenia biologiczne typowe dla pracy z dokumentacją

  • konieczność poruszania się po terenie urzędu w celu przekazaniu lub odebrania dokumentów

  • stanowisko pracy znajduje się na IX piętrze budynku biurowego

  • budynek wyposażony w windy osobowe, klatka schodowa o szerokości 140 cm, korytarz biurowy o szerokości 200 cm

  • drzwi wejściowe do pokoi biurowych o szerokości 76 cm

  • stanowisko pracy wyposażone w meble biurowe dostosowane do wymagań określonych dla stanowisk administracyjno-biurowych

  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin na dobę

  • pomieszczenia higieniczno-sanitarne w budynku nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych

  • budynek posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych

Zakres zadań

  • prowadzi postępowania w sprawie ustalenia odszkodowania z tytułu wywłaszczenia lub przejęcia z mocy prawa nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego na podstawie decyzji o ustaleniu lokalizacji drogi, decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej oraz o ustaleniu lokalizacji innych inwestycji, w których właściwość wojewody wynika z przepisów odrębnych
  • prowadzi sprawy dotyczące ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości w zakresie realizacji inwestycji celu publicznego, w tym związane z ustaleniem odszkodowania za szkody powstałe w związku z tym ograniczeniem, łącznie z przygotowaniem stosownych decyzji administracyjnych
  • prowadzi sprawy dotyczące niezwłocznego zajęcia nieruchomości pod autostrady płatne, drogi krajowe i wojewódzkie oraz pod realizację innych inwestycji, w których właściwość wojewody wynika z przepisów odrębnych, łącznie z przygotowaniem stosownych decyzji administracyjnych
  • przygotowuje dla rzeczoznawców majątkowych umowy o dokonanie wyceny wywłaszczonej lub przejętej z mocy prawa nieruchomości oraz o dokonanie innych wycen w zakresie właściwości oddziału, a następnie przygotowuje niezbędne dokumenty do wypłaty wynagrodzenia za wykonanie tych umów
  • prowadzi sprawy związane z ustanawianiem na przejętych nieruchomościach prawa trwałego zarządu na rzecz właściwego zarządcy drogi lub innego właściwego podmiotu
  • przygotowuje odpowiedzi na skargi i wnioski oraz informacje i sprawozdania dotyczące spraw należących do zakresu działania oddziału
  • prowadzi sprawy dotyczące wywłaszczania nieruchomości i odszkodowań z tego tytułu pod autostrady płatne i drogi krajowe oraz pod realizację innych inwestycji, w których właściwość wojewody wynika z przepisów odrębnych, łącznie z przygotowaniem stosownych decyzji administracyjnych
  • udziela stronom prowadzonych postępowań ustnych i pisemnych informacji w zakresie tych postępowań, udziela ogólnych informacji o trybie postępowania w sprawach o ustalenie odszkodowania prowadzonych przez oddział

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze lub administracyjne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji lub pracy biurowej
  • znajomość przepisów dotyczących nieruchomości (w tym już nieobowiązujących), w szczególności Kodeksu postępowania administracyjnego, Kodeksu cywilnego, ustawy o gospodarce nieruchomościami, o gospodarce gruntami i wywłaszczaniu nieruchomości, o księgach wieczystych i hipotece, o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych
  • znajomość ustaw dotyczących struktury i kompetencji organów władzy publicznej
  • umiejętność analitycznego myślenia
  • umiejętność poruszania się w często zmieniających się przepisach prawa
  • umiejętność kreatywnego myślenia
  • samodzielność
  • umiejętność współpracy z klientem zewnętrznym i wewnętrznym
  • komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • umiejętność rozwiązywania problemów
  • dobra organizacja pracy
  • asertywność i umiejętność przekonywania
  • radzenie sobie ze stresem
  • dostosowywanie się do zmian