kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad miejsce pracy: Poznań

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Poznań
Ogłoszenie o naborze Nr 106392

Warunki pracy

praca biurowa,
obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorze ekranowym
wysiłek fizyczny
nietypowe godziny pracy (w tym: dyżury)

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

praca w pomieszczeniach biurowych z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych,
praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,

Zakres zadań

  • Pełni rolę wiodącą przy administracji wszystkimi zasobami infrastruktury informatycznej występującej w Oddziale, podległych Rejonach i Biurach Kierownika Projektu (serwery, komputery, peryferia, oprogramowanie, sieci komputerowe LAN/WAN i teleinformatyczne /łącza telekomunikacyjne, urządzenia aktywne itp./),
  • Pełni rolę wiodącą przy instalacji, konfiguracji, aktualizacji oraz monitoringu oprogramowania serwerowego i stacji roboczych pracowników i rozwiązywaniu problemów wpływających na funkcjonowanie systemów w celu jego optymalnego wykorzystania oraz podczas wdrażania nowych wersji,
  • Pełni rolę wiodącą przy wyposażaniu pracowników oddziału GDDKIA w sprawny i odpowiedni sprzęt komputerowy i oprogramowanie, zgodnie z obowiązującymi w GDDKIA standardami, instaluje dodatkowe podzespoły komputera i jego peryferia,
  • Koordynuje i monitoruje poprawność wykonywania kopii zapasowych,
  • Pełni rolę wiodącą przy administracji, konfiguracji i monitoringu serwerów pliku w celu ich optymalnego i maksymalnego wykorzystania; przyznaje i modyfikuje uprawnienia do zasobów wykorzystywanych przez pracowników urzędu,
  • Koordynuje i wspiera pracowników wydziału w zadaniach HelpDesk w rozwiązywaniu złożonych problemów dotyczących systemów i aplikacji użytkowników oraz systemów branżowych, wspomaga użytkowników systemów biurowych wiedzą techniczną,
  • Nadzoruje i koordynuje prace zewnętrznych firm,
  • Opiniuje oraz przygotowuje dokumenty pod kątem wymagań informatycznych w związku z realizowanymi projektami dot. zaawansowanych rozwiązań informatycznych oraz uczestniczy w pracach komisji przetargowych powoływanych na czas realizacji projektów związanych z informatyzacją oraz wspiera w bieżącej pracy pracowników wydziału poprzez pozyskiwanie odpowiedniego poziomu wiedzy o sprawa IT organizacji.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w administrowaniu systemami rodziny Windows (Windows Server, Windows 10)
  • prawo jazdy kat. B
  • znajomość j. angielskiego na poziomie średniozaawansowanym umożliwiającym czytanie dokumentów IT
  • znajomość systemu usług katalogowych Microsoft Active Directory
  • znajomość obsługi programu Simpana Commvault
  • znajomość obsługi programu MagikINFO
  • znajomość PowerShell
  • umiejętność zarządzania i administracji środowiskami systemów rodziny Microsoft Windows (Windows Server, Windows 10)
  • umiejętność konfiguracji i zarządzania serwerem SCCM, WSUS, DHCP
  • znajomość rozwiązań zabezpieczeń sieci informatycznej
  • znajomość działania sieci LAN i urządzeń aktywnych (switche, routery)
  • wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie w zakresie umiejętności obsługiwania programu komputerowego Magik
  • Znajomość programów ZUS, Płatnik, ePUAP
  • Znajomość Microsoft Exchange, Windows Server, Windows 10/11, Hyper–V Manager
  • Znajomość Hyper–V/SCVMM
  • Znajomość najnowszych technologii i rozwiązań stosowanych w informatyce
  • Znajomość programów diagnostycznych i narzędziowych IT