kandydatów

Etat Specjalista ds. księgowości / księgowa

Firma: Klient portalu Praca.pl miejsce pracy: Poznań

Ogłoszenie numer: 7130985, z dnia 2022-06-10

Klient portalu Praca.pl

Nowoczesne rozwijające się Biuro Rachunkowe mieszczące się w centrum  Poznania.

Nastawione na dobry kontakt z klientem oraz szukające nowych rozwiązań przy organizacji pracy.

Specjalista ds. księgowości / księgowa

Miejsce pracy: Poznań

Opis stanowiska

  • księgowanie i weryfikacja dokumentów oraz wsparcie we wszelkich procesach księgowych (KPIR, Ryczałt, KH)
  • uzgadnianie, analiza, weryfikacja zapisów księgowych
  • księgowanie WB
  • sporządzanie list płac i deklaracji zus
  • udział w procesach zamknięcia miesiąca/roku
  • przygotowywanie deklaracji podatkowych
  • sporządzanie i kontrola poprawności JPK przed wysyłką do Urzędu
  • analiza rozrachunków, weryfikacjai uzgadnianie sald kont
  • sporządzanie zestawień i raportów do GUS
  • udział w analizowaniu miesięcznych wyników
  • sprawdzaniem dokumentów księgowych pod względem formalnym i rachunkowym
  • inne prace księgowe, zlecone przez bezpośredniego przełożonego

Wymagania

  • kierunkowego wykształcenia (technicy księgowości i rachunkowości  absolwenci kierunku Finanse i rachunkowość i pokrewnych)
  • znajomość przepisów z zakresu podatków oraz rachunkowości
  • dobra organizacja pracy własnej
  • umiejętności zachowania poufności danych
  • samodzielność i skrupulatność
  • znajomość MS EXEL
  • mile widziana znajomość programu księgowego ENOVA
  • minimum 1 roczna praktyka na podobny stanowisku

Oferujemy

  • wymiar pracy : pełny etat
  • wynagrodzenie adekwatne do posiadanej wiedzy i umiejętności
  • stabilne warunki zatrudnienia
  • pracę od poniedziałku do piątku 8.00-16.00
  • możliwość dalszego rozwoju zawodowego poprzez system szkoleń online i stacjonarne
  • samodzielne stanowisko pracy