kandydatów

Etat Płatne praktyki w zespole Tax Reporting and Strategy

Firma: PwC miejsce pracy: Poznań

W PwC naszym celem jest budowanie społecznego zaufania i rozwiązywanie kluczowych problemów.
Jesteśmy siecią firm działającą w 155 krajach. Zatrudniamy ponad 284 tys. osób, które dostarczają naszym klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu.
W Polsce PwC posiada biura w 7 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku i Warszawie, dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu oraz oddział PwC IT Services w Lublinie. Polskie spółki PwC zatrudniają ponad 6000 osób w tym ponad 1000 w obszarze technologii.

Płatne praktyki w zespole Tax Reporting and Strategy
Poznań

Jeśli jesteś studentem lub absolwentem studiów magisterskich lub studentem 3 roku studiów licencjackich i chcesz zacząć przygodę w międzynarodowej firmie doradczej, ta oferta jest właśnie dla Ciebie. Szukamy osób, które mają zdolności analityczne i nie boją się proponować nieszablonowych rozwiązań. Jeśli swobodnie komunikujesz się w języku angielskim oraz znasz programy pakietu Office, a na wcześniejsze punkty również odpowiedziałeś twierdząco - szukamy właśnie Ciebie!

Jesteśmy około 20 osobowym zespołem młodych ludzi z których część nadal studiuje. Na co dzień zajmujemy się przygotowaniem i weryfikacją rozliczeń podatkowych (przede wszystkim w zakresie CIT, VAT i WHT) oraz analizą procesów podatkowych. W naszej pracy kładziemy nacisk na wykorzystanie nowych technologii i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań.

Zakres obowiązków stażysty obejmuje między innymi:

  • przygotowywanie wstępnych wersji rozliczeń podatkowych,
  • wykonywanie research’y podatkowych,
  • tłumaczenie dokumentów,
  • przygotowywanie odpowiedzi na pytania klientów,
  • wspieranie projektów wewnętrznych, np. wdrażanie nowych szablonów czy narzędzi.

Dlaczego powinieneś nas wybrać?

Oferujemy Ci możliwość zdobycia doświadczenia w zakresie prowadzenia projektów z pogranicza podatków i księgowości. Podczas praktyk poznasz specyfikę prowadzenia rozliczeń podatkowych dla spółek zagranicznych oraz rodzimych. Będziesz miał(a) również możliwość wzięcia udziału w projektach mających na celu usprawnienie procesów podatkowych oraz zastosowanie technologii u naszych klientów. Doradztwo podatkowe jest bardzo szerokim pojęciem, więc na pewno nie będziesz się z nami nudził(a)!

Co oferujemy?

  • atrakcyjne wynagrodzenie oraz kartę sportową,
  • dostęp do szkoleń e-learning, baz wiedzy i mentoring,
  • wsparcie Buddy’iego w pierwszych dniach praktyk,
  • możliwość otrzymania premii za polecenie znajomego,
  • nowoczesny sprzęt do pracy,

Jeśli zależy Ci na równoległym zdobywaniu doświadczenia zawodowego oraz studiowaniu, nasz zespół pomoże Ci to zrealizować. Osoby studiujące stanowią istotną część naszego zespołu, dlatego oferujemy elastyczny czas pracy. Postaramy się dopasować twoje obowiązki do planu zajęć, w szczególności podczas sesji.

Pamiętaj!

Twoja aplikacja będzie rozpatrywana tylko wówczas gdy wypełnisz formularz aplikacyjny i załączysz CV. Po wstępnej weryfikacji Twojej aplikacji otrzymasz dostęp do testów analitycznych on-line.

Jeżeli będziesz miał problem z wypełnieniem aplikacji skontaktuj się z nami: pl_kariera@pwc.com.