kandydatów

Etat Adiunkt (post-doc)

Firma: Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk miejsce pracy: Poznań

Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk ogłasza konkurs na stanowisko

Adiunkt (post-doc)
Miejsce pracy: Poznań
Nr ref.: 1/2022/SN

DYSCYPLINA NAUKOWA: nauki biologiczne

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 28 lutego 2022 r.

ADRES STRONY ICHB PAN: http://www.ibch.poznan.pl

Kierownik projektu: dr hab. Marzena Wojciechowska, prof. ICHB PAN

Opis projektu:

Oferujemy zatrudnienie na stanowisku adiunkta (post-doc) w ramach realizacji projektu OPUS 20 (2020/39/B/NZ3/01811) pt. „Wysokoprzepustowe testy przesiewowe w celu wyselekcjonowania niskocząsteczkowych związków chemicznych osłabiających patogenezę dystrofii miotonicznej typu drugiego (DM2)”, finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki. Celem projektu jest przeprowadzenie wysokoprzepustowych testów przesiewowych w celu selekcji cząsteczek o najwyższym potencjale w kierunku poprawy molekularnego fenotypu ludzkich komórek DM2, a następnie ich modelowanie przy użyciu narzędzi chemii medycznej.

ICHB PAN jest w grupie wiodących jednostek badawczych w Polsce i prowadzi działalność naukową w dziedzinie chemii, biologii molekularnej i biomedycyny. Instytut zapewnia dostęp do zaawansowanej technologicznie aparatury badawczej.

Warunki, jakie powinien spełniać Kandydat:
  • Stopień naukowy doktora (lub równoważnik) w dziedzinie biologii molekularnej, bioinformatyki, biotechnologii, biochemii, medycyny lub pokrewnej*.
  • Znajomość technik biologii molekularnej.
  • Udokumentowany dorobek naukowy w formie publikacji w rozpoznawalnych czasopismach naukowych (z bazy Web of Science).
  • Doświadczenie w dziedzinie bioinformatyki i/lub genetyki molekularnej człowieka.
  • Silna motywacja do pracy i zaangażowanie w realizację projektu.
  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca sprawną komunikację oraz przygotowywanie publikacji.

Oferta kierowana jest do doświadczonych pracowników naukowych posiadających co najmniej stopień doktora, do realizacji badań z zakresu patogenezy chorób neurodegeneracyjnych człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem znajomości zasad HTS, bioinformatyki i analizy danych NGS i/lub do naukowców z bogatym doświadczeniem w dziedzinie genetyki człowieka.

*Zgodnie z wymogami NCN przyjęta może zostać tylko osoba, która uzyskała stopień naukowy doktora nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem zatrudnienia w projekcie. Okres ten może być przedłużony o czas przebywania w tym okresie na długoterminowych (powyżej 90 dni) udokumentowanych zasiłkach chorobowych lub świadczeniach rehabilitacyjnych w związku z niezdolnością do pracy. Dodatkowo do tego okresu można doliczyć liczbę miesięcy przebywania na urlopach związanych z opieką i wychowaniem dzieci udzielanych na zasadach określonych w Kodeksie pracy, a w przypadku kobiet – 18 miesięcy za każde urodzone bądź przysposobione dziecko, jeżeli taki sposób wskazania przerw w karierze naukowej jest bardziej korzystny.

Zgodnie z wymogami NCN przyjęta może zostać tylko osoba, która uzyskała stopień naukowy doktora w podmiocie innym niż Instytut Chemii Bioorganicznej PAN.

Zakres obowiązków w projekcie:
  • Planowanie i prowadzenie eksperymentów. Analiza i interpretacja danych.
  • Przygotowywanie i pomoc w przygotowywaniu manuskryptów.
  • Krytyczne czytanie literatury.
  • Prezentowanie wyników na seminariach i spotkaniach naukowych.
  • Praca samodzielna i w zespole.
Wymagane dokumenty:
  • Podanie do Dyrektora ICHB PAN.
  • CV z informacją o dorobku naukowym, z uwzględnieniem: listy publikacji, patentów, poprzednich miejsc pracy oraz projektów grantowych.
  • List motywacyjny zawierający opis dotychczasowej drogi naukowej kandydata, osiągnięcia naukowe oraz dane kontaktowe do trzech pracowników naukowych mogących wystawić referencje.
  • Kopię dyplomu potwierdzającego uzyskanie stopnia doktora.

Termin składania dokumentów upływa 28 lutego 2022 r.

Po przeprowadzeniu wstępnej weryfikacji na podstawie przesłanych dokumentów wybrani kandydaci będą zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, w wyniku której wyłoniona zostanie osoba rekomendowana do zatrudnienia. Głównymi kryteriami, które będą brane pod uwagę przy selekcji kandydatów będą: (i) dorobek naukowy (publikacje), (ii) kompatybilność dotychczasowego doświadczenia z planowanymi w ramach projektu zadaniami badawczymi (iii) doświadczenie zdobyte na stażach naukowych.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty najpóźniej do dnia 7 marca 2022 r.

Pozycja dostępna od zaraz (w zależności od rozstrzygnięcia konkursu). Pozycja na okres 42 miesięcy Przewidziane wynagrodzenie wynosi orientacyjnie ok. 8 300 zł brutto.

Zatrudnienie odbędzie się zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy.

Aplikując na stanowisko wymienione w ogłoszeniu wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu z siedzibą przy ul. Z.Noskowskiego 12/14, 61-704 Poznań, moich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu, w celu i zakresie niezbędnym do przeprowadzenia obecnej rekrutacji na stanowisko wymienione w ogłoszeniu. Zostałam/zostałem poinformowana/y, że wyrażenie zgody jest dobrowolne oraz, że mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie, a wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed jej wycofaniem. Zapoznałam/zapoznałem się także z informacją dotyczącą ochrony danych.

Informacja dotycząca ochrony danych.

Zgodnie z treścią art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO, Dyrektor Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu informuje, że:
1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu adres: ul. Z. Noskowskiego 12/14, 61-704 Poznań; REGON 000849327 NIP 777-00-02-062, tel. (61) 852 85 03, e-mail ibch@ibch.poznan.pl (zwanego w dalszej części Instytutem).
2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej pisząc na adres: Inspektor Ochrony Danych,
ul. Z. Noskowskiego 12/14, 61-704 Poznań lub wysyłając e-mail na adres: dpo@ibch.poznan.pl
3. Dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji zadań administratora związanych z przeprowadzeniem rekrutacji na wolne stanowisko.
4. Podstawą prawną przetwarzania danych stanowi ustawa z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy, ustawa z dnia 30 kwietnia 2010 roku o Polskiej Akademii Nauk lub zgoda osoby, której dane dotyczą.
5. Dane osobowe są przechowywane przez okres nie dłuższy niż jest to niezbędne do realizacji celów, w których są przetwarzane: w celu realizacji procesu obecnej rekrutacji przez okres 3 miesięcy. Po tym okresie dane osobowe zostaną skutecznie zniszczone.
6. Państwa dane osobowe nie będą przekazywane do kraju trzeciego.
7. Osobie, której dane są przetwarzane przysługuje prawo:
• dostępu do treści swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania lub usunięcia, na zasadach określonych w art. 15 – 17 RODO;
• ograniczenia przetwarzania danych, w przypadkach określonych w art. 18 RODO;
• przenoszenia danych, na zasadach określonych w art. 20 RODO;
• cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
• wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych;
8. Podanie danych osobowych w zakresie wynikającym z art. 221 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, jest obowiązkowe, podanie danych w zakresie szerszym jest dobrowolne. Odmowa podania danych obowiązkowych uniemożliwia rozpatrzenie aplikacji rekrutacyjnej.
Obowiązkowe:
Deklaruję, że w przypadku wygrania konkursu ICHB PAN będzie moim podstawowym, pełnoetatowym miejscem zatrudnienia i wyrażę zgodę na zaliczenie mnie do tzw. liczby „N” Instytutu (każdy pracownik naukowy w Polsce musi złożyć oświadczenie o zaliczeniu do liczby naukowców („N”) jednej wybranej jednostki naukowej).