kandydatów

Etat Podinspektor/inspektor

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu miejsce pracy: Poznań

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu
Podinspektor/inspektor
Miejsce pracy: Poznań
Numer: StPr/21/5466
OBOWIĄZKI:
wzywanie dłużników do zwrotu należności, przygotowanie dokumentacji niezbędnej do wniesienia pozwów o zapłatę, przygotowanie wniosków o: wszczęcie egzekucji, wpis hipoteki, wydanie kolejnych tytułów wykonawczych, nadanie klauzuli wykonalności na osoby trzecie,bieżące monitorowanie etapu prowadzonych spraw windykacyjnych w zakresie systematycznego pozyskiwania informacji o efektach działań podejmowanych przez odrębne organy (sąd, komornik, syndyk, likwidator), udzielanie odpowiedzi na zapytania organów sądowych i egzekucyjnych, analiza rachunkowa planów podziału sum uzyskanych w egzekucji/ upadłości, weryfikacja Monitora Sądowego i Gospodarczego oraz akt postępowań upadłościowych i rejestrowych prowadzonych przez sądy dla dłużników, zbieranie danych o dłużniku od innych urzędów i centralnych rejestrów, udzielanie dłużnikom informacji o zasadach zwrotu należności i przygotowanie wniosków o udzielenie ulgi w spłacie (rozłożenie na raty/ odroczenie/ umorzenie),analiza dokumentacji finansowej i majątkowej dłużników pod kątem ustalenia możliwości płatniczych, stała współpraca z radcami prawnymi przy wytyczaniu dalszych kierunków działań windykacyjnych, nadzorowanie terminów spłat należności i dyscyplinowanie dłużników w przypadku opóźnień w spłacie,naliczanie i obciążanie odsetkami ustawowymi za nieterminowe spłaty należności, rozliczanie wpłat należności tytułem spłaty należności zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak
Uprawnienia: umiejętności interpersonalne

Wymagania inne:

wykształcenie wyższe preferowane kierunki: ekonomia, prawo, administracja publiczna. Doświadczenie zawodowe w zakresie zagadnień związanych z procesem windykacji. Umiejętności interpersonalne, niezbędne w kontakcie z dłużnikami. Mile widziane: doświadczenie w zakresie dochodzenia zwrotu należności o charakterze cywilnoprawnym w oparciu o przepisy prawa cywilnego oraz prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego.

Miejsce pracy:

Poznań

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 3 500 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu