kandydatów

Etat Główna Księgowa / Główny Księgowy

Firma: Kronospan miejsce pracy: Poznań

Grow with us.
Worldwide.

Kronospan jest wiodącym producentem wysokiej jakości materiałów drewnopochodnych. Posiada zakłady w Europie, Azji i USA. Strukturę Kronospanu cechuje krótki proces decyzyjny, globalna ekspansja i zorientowanie na osiągnięcia.

Główna Księgowa / Główny Księgowy

OPIS STANOWISKA:

  • Nadzór nad prowadzeniem pełnej księgowości spółki produkcyjnej i handlowej;
  • Bieżąca kontrola dokumentów księgowych, akceptacja delegacji pracowników;
  • Przygotowywanie deklaracji podatkowych;
  • Przygotowanie sprawozdania finansowego oraz bilansu miesięcznego;
  • Reprezentowanie firmy przed organami podatkowymi;
  • Odpowiedzialność za przygotowanie wymaganych raportów miesięcznych, kwartalnych i rocznych;
  • Współpraca z instytucjami finansowymi w zakresie prowadzonych spraw;
  • Odpowiedzialność za terminowe regulowanie zobowiązań;
  • Nadzór nad sprawozdawczością do GUS i NBP.

WYMAGANIA:

  • Kilkuletnie doświadczenie na pokrewnym stanowisku w firmie produkcyjnej – warunek konieczny;
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe;
  • Znajomość przepisów ustawy o rachunkowości i przepisów podatkowych;
  • Znajomość problematyki dotyczącej cen transferowych;
  • Umiejętność zarządzania zespołem;
  • Dobra znajomość obsługi pakietu MS Office, w szczególności Excel;
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego;
  • Gotowość do pracy stacjonarnej w Poznaniu;
  • Otwartość na długofalową współpracę;
  • Bardzo dobra organizacja pracy, a także samodzielność i zaangażowanie.

OFERUJEMY:

  • Praca w międzynarodowej korporacji będącej liderem w swojej branży;
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę bez okresu próbnego;
  • Atrakcyjny system nagród miesięcznych;
  • Opieka mentora podczas procesu onboardingu;
  • Rozwój wewnątrz organizacji w ramach rekrutacji wewnętrznych;
  • Program poleceń pracowniczych;
  • Udział w szkoleniach finansowanych przez pracodawcę;
  • Atrakcyjne zniżki na zakup produktów Kronospan.