Seler naciowy w koktajlu prosto z wyciskarki

Moda na zdrowy styl życia i bycie fit zadomowiła się już u nas na dobre. Z wielu stron zalewają nas przepisy na zdrowe dania i dietetyczne przekąski. Jedną z nich, która w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność, jest seler naciowy. Seler ten może dostarczyć organizmowi wielu witamin i minerałów.

Wskazywany jest jako wielki sprzymierzeniec odchudzania. Wszystko przez jego małą kaloryczność i niski indeks glikemiczny. W 100 gramach tego warzywa znajduje się jedynie około 13 kalorii. Jak więc zabrać się za jedzenie tego warzywa? Seler ten można jeść na surowo, nie każdemu może to jednak odpowiadać. Świetnym rozwiązaniem będą koktajle. Do selera idealnie pasują inne zielone owoce i warzywa. Wyśmienity smak uzyskamy, jeśli w koktajlu znajdzie się seler naciowy oraz kiwi.

Te dwie rzeczy doskonale się uzupełniają. Wszystko kroimy na mniejsze części i miksujemy blenderem. Przepis można oczywiście urozmaicić. Dobrymi dodatkami będą też surowe liście szpinaku i jabłko. Taki koktajl to prawdziwa bomba witaminowa. Zjedzenie surowego selera czy szpinaku to niezbyt atrakcyjna opcja, ale szklanka zielonego napoju to co innego. To znakomite orzeźwienie w cieplejsze dni i solidny zastrzyk energii. Uczta dla ciała to na pewno, ale ten piękny odcień zieleni w szklance to także uczta dla oczu.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Cook&Love - więcej na... https://cookandlove.pl/wyciskarki-do-sokow.html